תאריך העדכון האחרון, 03 לאפריל 2022
 
 
תקנות הכניסה לגרמניה
 
התקנות משתנות חדשות לבקרים וקשה לעקוב אחרי שטף המידע. בדף הזה אנסה לעשות לכם סדר בדברים ולהביא את המידע כפי שהוא מופיע באתרים הרשמיים בגרמניה, נכון לעכשיו מדובר רק בחדשות טובות.

 

החל מ-3.3.2022 גרמניה ביטלה את רשימת המדינות בסיכון ויחד איתה את החובה למלא טופס לפני הכניסה וגם את חובת הבידוד.

זה אומר שאם אתם מחוסנים שלוש פעמים, אתם יכולים לטוס לגרמניה בלי בדיקה, בלי טפסים ובלי בידוד. 

 

החל מ- 01.04.2022 בוטלו גם כל ההגבלות לגבי המקומות בברלין. למה הכוונה? 

בחנויות בוטלו כל המגבלות. הכניסה מותרת לכולם ואין חובת חבישת מסיכה אך ההמלצה לגבי מסיכות במקומות סגורים נשארה וחלק מהחנויות לא שינו את המדיניות בעניין.

במסעדות בוטלו כל המגבלות, אבל הבעלים רשאים להחליט על חובת חבישת מסיכה (עד הישיבה לשולחן). 

 

בתחבורה הציבורית (אוטובוסים, חשמליות ורכבות)  וגם בבתי המרקחת ומרפאות, עדיין יש חובת מסיכה והמסיכה צריכה להיות בתקן FFP2 או כמו שהיא נקראת לפעמים בישראל N95. מסיכות תקניות תוכלו למצוא בכל סופרמרקט ופארם או בית מרקחת. מסיכות FFP2 עולות בין שבעים סנט לשני יורו.

 

ההגדרות למחוסנים בגרמניה

מחוסנים (לפחות 14 ימים מאז החיסון האחרון):

שני חיסונים בתוקף (הסבר בפסקה הבאה)

או 

שלושה חיסונים

 

החל מהראשון לפברואר 2022, בהתאם להחלטת האיחוד האירופאי, החיסון למחוסנים בשני חיסונים ייחשב בתוקף עד 270 יום מיום החיסון הראשון. החיסון השלישי (בוסטר בגרמניה) לא מוגבל בתוקף. החלטה זאת תקפה רק לגבי הכניסה לגרמניה ולא לגבי תנאי הכניסה למקומות. נוסח ההחלטה מתייחס רק לתיעוד הדיגיטלי האירופאי ולא לתיעוד ממדינות אחרות (למשל ישראל) ולכן יכול להיות שנוסעים עם שני חיסונים מעל 270 ימים, יצליחו להיכנס כמחוסנים, אבל ההמלצה היא אם אתם לא מחוסנים שלוש פעמים, לעשות בדיקה לפני הטיסה.

 

מחלימים:

אנשים שנדבקו ויש להם בדיקת PCR חיובית לקורונה בת לפחות 28 ימים ולא יותר מתשעים יום (בערך שלושה חודשים). אם הבדיקה החיובית היא מעבר לטווח הזמן הזה (שלושה חודשים) תידרשו להראות לפחות חיסון אחד (לפני או אחרי המחלה). 

 

לא מחוסנים (מעל גיל שש):

חייבים בדיקה לפני ההגעה, עד 48 שעות משעת ההגעה לגרמניה. 

 

כל התקנות חלות גם על נוסעים בטיסות מעבר (טרנזיט).  

החזרה לישראל

אתם מכירים טוב ממני את התנאים ולכן לא אתייחס לבידוד בחזרה לישראל. החדשות הטובות הן שהחל מהראשון למרץ 2022, אין צורך לבצע בדיקה לפני הטיסה בחזרה לישראל, כלומר בכל מקרה לא תידרשו לבידוד בגרמניה, כמובן במידה ולא פיתחתם סימני מחלה. בנחיתה בנתב"ג כולם נדרשים לבדיקת PCR.

אם חליתם במהלך הביקור בברלין, תקנות הבידוד נשארו ללא שינוי:

מחוסנים שלוש פעמים לא צריכים בידוד אחרי מפגש עם חולה מאומת. זה כולל גם איש קשר, כלומר בן זוג, הורה או ילד שחי איתכם באותו הבית.

כלומר, אם אתם זוג ואחד מכם חולה, השני יכול להישאר באותו הבית והוא לא מחוייב בבידוד. הוא גם יכול לטוס בחזרה לארץ ולא מוגבל בתנועה.

נדבקים או חולים יכולים לצאת מבידוד אחרי 7 ימים עם בדיקה שלילית (פיסיאר או בדיקה מהירה רשמית) או אחרי 10 ימים ללא בדיקה.

על כל שינוי חדש יהיה עדכון בהתאם.

 

אתר משרד הבריאות הגרמני באנגלית.

ההתייחסות באתר משרד הבריאות לגבי מחוסנים.

חזרה לאתר ולדברים שמחים יותר